טכנולוגיות

נמשיר מסתייעת בטכנולוגיות מתקדמות ועדכניות מהארץ ומהעולם, הנדרשות לצורך הליכי ייצור מזון ומיצוי חומרי תזונה. על הבולטות שבטכנולוגיות הללו נמנות כרומטוגרפיה, אולטרפילטרציה.

תהליכי הפרדה

טכנולוגיית כרומטוגרפיה תהליכית

שיטת הפרדה מתקדמת הנעזרת בשרפים ובחומרי ספיחה להפרדת חומרים. תהליכי כרומטוגרפיה תהליכית הינם לרוב תהליכים רגישים ומורכבים אך ניתן בעזרתם להפריד ביעילות חומרים שלא נפרדים בשיטות אחרות הטכנולוגיה נעזרת בגלאים שמתאימים לזיהוי כל רכיב בתערובת המזון ובהתאם לתכונות המבוקשות. 

טכנולוגיית אולטרפילטרציה

טכנולוגיית אולטרפילטרציה (UF) מבוססת על תהליכי הפרדה ממברנלית. הטכנולוגיה מאפשרת להפריד על פי גודלן מולקולות שונות במוצרי מזון, כמו מולקולות חלבון או מלחים. שיטת הפרדה זו משמשת לייצור מוצרי מזון שונים כמו משקאות ומוצרי גבינה.

מיצוי ואיוד

מיצוי מכאני – לרוב משמש למיצוי שומן מגרעינים, המיצוי מבוצע על ידי לחץ גבוה  ודורש תהליכי ניקוי, הפרדת קליפות וקליה של הגרעינים.

מיצוי בממס אם מחומר יבש או רטוב. המיצוי מחייב טיפול והשבת הממסים בטכנולוגיות של איוד, זיקוק והפרדה.

זיכוך שמנים

בזיכוך השמנים מתבצע ניקוי השומן הגלמי, הורדת החומציות באמצעים כימים או פיזיקאלים והסרת ריחות לוואי על ידי כיחוש בקיטור תחת וואקום עמוק מאד ובטמפרטורה גבוהה.

נמשיר ייעוץ וייזום בנתה מספר בתי זיכוך בארץ ובעולם ואנו החברה היחידה בעלת נסיון מעשי מוצלח בזיכוך פיזיקאלי של שמני מאכל בארץ.